معرفی سیستم خانه هوشمند(اتوماسیون منازل)

معرفی سیستم اتوماسیون منازل یا  خانه هوشمند: 

                                                              در طرح اتوماسیون یا هوشمند سازی اماکن و منازل ابزار و لوازم برقی و الکترونیکی خاصی استفاده میشود که با توجه به کابری مورد نظر و سلیقه فرد متفاوت هستند.

در زیر یک جدول و چارت به صورت خلاصه از شاخه های مختلف یک اتوماسیون منزل آورده شده که در ادامه تمامیه بندهای آن توضیح داده میشود.

 

همچنین در پایان مزایای استفاده از طرح منازل هوشمند و اتوماسیون سازی مورد بررسی قرار میگیرد تا شما بتوانید بهتر و راحت تر و با دیدی باز و فنی در مورد انتخاب موارد مورد نیاز خود تصمیم گیری کنید.

 

لازم به ذکر است شرکت مهندسی هوشمند سازان بهینه صنعت هکمتان مبتکر طرح هوشمند سازی منازل در استان همدان بوده و از نیروهای برجسته استان بهره مند میباشد و کاری با کیفیت بالارا به شما  ارائه میدهد.

1- نصب انواع دوربین مدار بسته : انواع دوربینهای مدار بسته در داخل و خارج اماکن شامل دوربین های کوچک مخفی بیسیم رنگی – دوربینهای سقفی 360 درجه –دوربینهای دید در شب داخل و خارج اماکن-دوربینهای ضد آب-دوربینهای چراغ دار و ....

با امکان ضبط تصاویر به صورت نامحدود از یک روز به بالا و با بالاترین کیفیت تصویر و بهره گیری از بهترین و پیشرفته ترین دوربینها

 

2-  نصب انواع سیستمهای دزد گیر و ضد سرقت : این سیستمها از سنسورهای مختلفی بهره میگیرد که شامل موارد زیر میشود : سنسور حساس به حرکت کوچکترین چیزی در محوطه تحت کنترل مخصوص داخل اماکن-سنسور حساس به باز شدن درب و پنجره –سنسور حساس به شکسنه شدن شیشه و ...

قابلیت فعال بودن دزد گیر حتی در مواقع حظور مالک در ساختمان به صورتی که شخص میتواند در این مواقع فقط سنسورهای حساس به باز شدن درب و شکسته شدن شیشه را فعال کند به دو صورت دستی و کنترل از راه دور .

همچنین میتوان درهنگام خطر به صورت دستی سیستم آلارم را فعال کرد.

با قابلیت برقراری تماس تلفنی در هنگام فعال شدن دزدگیر به صورت یک پیام صوتی با مالک یا پلیس جهت آگاهی از سرقت احتمالی.

 

3-  نصب انواع سیستمهای اعلام حریق : سیستم اعلام حریق قابل نصب در کلییه اماکن میباشد و در هنگام بروز حریق بوسیله آلارم و همچنین تماس تلفنی با مالک و ایستگاه آتش نشانی اطلاع رسانی میکند.

این سیستم مجهز به سنسور دود-سنسور حساس به حرارت-سنسور حساس به گاز است و همچنین دارای شصتی های فعال سازی برای حالت دستی میباشد با قابلیت نصب سریع .

 

4- نصب انواع سیستم برق اضطراری : این سیستم در دو حالت باطری و خورشیدی میباشد که در هنگام قطع برق به صورت خودکار عمل میکند و بدون هیچ وقفه ای برق ساختمان را تامین میکند.

همچنین در حالت خورشیدی میتوان به منظور صرفه جویی در مصرف برق از انرژی ذخیره شده توسط سلولهای خورشیدی استفاده کرد.

این سیستم چه در حالت باطری دار چه در حالت خورشیدی قابلیت افزایش ظرفیت ذخیره سازی انرژی را دارا میباشد که بستگی به برق مصرفی در محل مربوطه دارد.

همچنین میتوان فقط وسایل برقی ضروری را برای سیستم برق اظطراری تعریف کرد و از روشنایی های کم مصرف ال ای دی برای تامین روشنایی استفاده کرد.

 

5- سیستم کنترل لوازم برقی منزل : با این سیستم میتوانید تمامیه لوازم برقی منزل اعم از روشنایی ها- وسایل صوتی و تصویری- پنکه-بخاری برقی-کولر-یخچال-آبگرمکن های برقی-و ....

با تنها یک ریموت کنترل یا همان کنترل دستی تحت اختیار بگیرید و در هر زمان که میخواهید آنها را روشن و خاموش کنید یا مثلا نور لامپهارا کم و زیاد کنید .

این سیستم به دو صورت عمل میکند یا از طریق سیمکشی خود ساختمان وسایل را کنترل میکند یا از طریق اومواج وایرلس این کار را انجام میدهد و قابل اجرا در تمامیه اماکن میباشد حتی اماکنی که قبلا سیمکشی شده اند.

با این سیستم شما برای هر وسیله ای که فکرش را بکنید میتوانید کنترل از راه دور داشته باشید حتی بعضی لوازم غیر برقی مانند بخاری گازی-آبگرمکن گازی و ....

یکی دیگر از سیستمهای کنترل لوازم بوسیله تلفن است بدین ترتیب که شما میتوانید با یک تماس تلفنی از هر نقطه دنیا و بدون نیاز به حظور شما در منزل تمامیه لوازم منزل خود را کنترل کنید که به صورت یک نرم افزار سخنگو فعال میشود و شما با فشلر دادن کلید مورد نظر وسیله مدنظر خود را کنترل میکنید توجه داشته باشید در این روش به حظور شما احتیاجی نیست و قابل استفاده در مواقع مسافرت میباشد.

6- سیستم دربهای اوتوماتیک و رمز دار :  این درب ها به دو صورت کنترل از راه دور و ریموت دار و به صورت رمز دار هستند که معمولا دربهای اتوماتیک کنترل از راه دور برای ورودی های پارکینگ استفاده میشوند و دربهای رمز دار برای ورودی واحدهای ساختمانی که دربهای رمز دار هم میتوانند از رمز عددی استفاده کند که با کیبورد و صفحه کلید مربوطه باز میشود و در حالت دیگر به صورا اسکن اثر انگشت شخص مالک درب باز میشود که میتوان تا 20 اثر انگشت را برای آن تعریف کرد تا تمامیه اعزای آن واحد با اثر انگشت خود درب را باز کنند.همچنین این دربها از باطریهای مجزا جهت موارد اضطراری بهره مند هستند.


 

مزایایه استفاده از سیستم هوشمند سازی ساختمان :

 

1-صرفه جویی در وقت

 

2-امنیت بالا در هنگام بروز خطر

 

3-اطلاع از وضعیت لوازم ساختمان حتی در نبود فرد مورد نظر

 

4-کنترل اماکن مختلف و ضبط اطلاعات توسط کامپیوتر و دوربینها

 

5-عدم قطعی برق و خاموشی در هنگام قطع برق شهری

 

6-کنترل تمامیه لوازم ساختمان تنها با یک ریموت کنترل همه کاره و...

 

از این پس میتوانید از بهترین فناوریهای روز دنیا در منزل یا محل کار خود بهره مند شوید و از زندگی دیجیتال لذت ببرید.

 

شرکت مهندسی هوشمند سازان بیهنه صنعت هکمتان مفتخر است که اولین ارئه دهنده این سیستم هوشمند به همشهریان عزیز میباشد.

e-mail : digit.house@yahoo.com

 

web sait : digitalhouse.persianblog.ir

 

tel :09188127924    نوری نژاد

tel : 09186086623     پارسی

 

تلفن دفتر مرکزی : 08112548035

 

 

 

/ 2 نظر / 183 بازدید
شرکت مهندسی پارمیس

باعرض سلام:اعلام آمادگی جهت اخذ نمایندگی سیستم هوشمند سازی ساختمان در اصفهان////// وآمادگی جهت همکاری//////

شرکت مهندسی پارمیس

09132384002 مرادی